Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 CAN   Saxton/O'Gorman Ben Saxton Grant O'Gorman 1440 4360 1920 4280
2 USA   Slick/Allen Stafford Slick William Allen 1440 3220 1920 3900
3 GER   Ehlers/Flüggen Nils Ehlers Lars Flüggen 920 1707 1600 2621
4 USA   Doherty/Hyden Ryan Doherty John Hyden 1580 2830 1580 2390
5 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 1320 3870 1560 4170
6 USA   Budinger/Patterson Chase Budinger Casey Patterson 1480 3110 1560 3110
7 USA   Evans/Kolinske Miles Evans William Kolinske 1340 3052 1340 2672
8 AUT   Dressler/Huber A. Christoph Dressler Alexander Huber 1300 1820 1340 1950
9 EST   Nõlvak/Tiisaar Kusti Nõlvak Mart Tiisaar 1300 2802 1300 2714
10 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1260 2318 1300 2518
11 UKR   Popov/Gordieiev Sergiy Popov Iaroslav Gordieiev 1290 2194 1220 2314
12 FIN   Nurminen/Siren Jyrki Nurminen Santeri Siren 1180 1860 1140 1660
13 NOR   Berntsen/Mol H. Mathias Berntsen Hendrik Nikolai Mol 1200 2460 1120 2060
14 RUS   Hudyakov/Bykanov Maksim Hudyakov Ruslan Bykanov 1220 1897 1120 1899
15 THA   J. Surin/K. Adisorn Surin Jongklang Adisorn Khaolumtarn 960 2020 1100 2340
16 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1180 2520 1080 2500
17 SUI   Métral/Breer Quentin Métral Florian Breer 940 1732 1000 1695
18 JPN   Takahashi/Hasegawa Takumi Takahashi Yoshiumi Hasegawa 980 1821 980 1691
19 SLO   Zemljak/Pokeršnik Nejc Zemljak Jan Pokeršnik 1080 2566 960 2394
20 CZE   Dumek/Bercik Jan Dumek Vaclav Bercik 960 1524 920 1444
21 AUT   Winter/Hörl Tobias Winter Julian Hörl 920 1905 880 2075
22 NZL   Nicklin/Hartles Alani Nicklin Thomas Hartles 840 1350 840 1270
23 CAN   Nusbaum/Plantinga Aaron Nusbaum Michael Plantinga 800 1660 800 1380
24 LAT   Samoilovs M./Solovejs Mihails Samoilovs Aleksandrs Solovejs 790 1347 790 1424
25 FRA   Aye/Gauthier-Rat Quincy Aye Arnaud Gauthier-Rat 1060 2614 768 2534
26 LTU   Kazdailis/Rumsevicius Lukas Kazdailis Arnas Rumsevicius 820 2792 760 2412
27 CAN   Wheelan/Grabovskyy WC Cameron Wheelan Sergiy Grabovskyy 720 1070 720 1070
28 POL   Rudol/Miszczuk Maciej Rudol Mikolaj Miszczuk 762 1956 708 1856
29 AUT   Trummer/Friedl Fe. Maximilian Trummer Felix Friedl 630 950 612 770
30 GER   Pfretzschner/Sowa Lukas Pfretzschner Robin Sowa 570 807 564 821
31 CAN   MacNeil/Hoey QWC Jake MacNeil William Hoey 590 1252 530 1285
32 BRA   Harley/Luciano Harley Marques Silva Luciano Ferreira de Paula 561 691 561 691