Main draw

Overview

Pool A

Rank Teams Points Won Lost Sets Won Sets Lost Ratio Points Won Points Lost Ratio
1
Dabizha/Rudykh
RUS
4 2 0 4 1 4.000 96 84 1.1429
2
Bocharova/Voronina
RUS
3 1 1 2 2 1.000 82 85 0.9647
3
Zuccarelli/Traballi
ITA
3 1 1 3 2 1.500 86 85 1.0118
4
Nezir/Gokalp
TUR
2 0 2 0 4 0.000 74 84 0.8810

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
1 17/05/2019
Bocharova/VoroninaRUSvs.Nezir/GokalpTUR
2 - 0
21 - 19
21 - 19
       
42 - 38
00:36
2 17/05/2019
Dabizha/RudykhRUSvs.Zuccarelli/TraballiITA
2 - 1
21 - 13
13 - 21
15 - 10
49 - 44
00:41
9 17/05/2019
Bocharova/VoroninaRUSvs.Dabizha/RudykhRUS
0 - 2
24 - 26
16 - 21
       
40 - 47
00:39
10 17/05/2019
Nezir/GokalpTURvs.Zuccarelli/TraballiITA
0 - 2
18 - 21
18 - 21
       
36 - 42
00:39

Pool B

Rank Teams Points Won Lost Sets Won Sets Lost Ratio Points Won Points Lost Ratio
1
Mizoe/Hashimoto
JPN
4 2 0 4 0 MAX 84 52 1.6154
2
Lapointe/Harnett
CAN
3 1 1 2 3 0.667 73 96 0.7604
3
Kaho/Reika
JPN
3 1 1 3 2 1.500 96 74 1.2973
4
Yurtsever/Merve C.
TUR
2 0 2 0 4 0.000 53 84 0.6310

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
3 17/05/2019
Mizoe/HashimotoJPNvs.Yurtsever/Merve C.TUR
2 - 0
21 - 10
21 - 17
       
42 - 27
00:33
4 17/05/2019
Kaho/ReikaJPNvs.Lapointe/HarnettCAN
1 - 2
21 - 11
19 - 21
14 - 16
54 - 48
00:56
11 17/05/2019
Mizoe/HashimotoJPNvs.Lapointe/HarnettCAN
2 - 0
21 - 14
21 - 11
       
42 - 25
00:31
12 17/05/2019
Yurtsever/Merve C.TURvs.Kaho/ReikaJPN
0 - 2
19 - 21
7 - 21
       
26 - 42
00:34

Pool C

Rank Teams Points Won Lost Sets Won Sets Lost Ratio Points Won Points Lost Ratio
1
Arvaniti/Karagkouni
GRE
4 2 0 4 0 MAX 84 65 1.2923
2
Kvapilova/Kubickova
CZE
3 1 1 2 2 1.000 70 77 0.9091
3
Makhno, In./Makhno, Ir.
UKR
3 1 1 2 2 1.000 79 75 1.0533
4
Moiseeva/Syrtseva
RUS
2 0 2 0 4 0.000 68 84 0.8095

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
5 17/05/2019
Arvaniti/KaragkouniGREvs.Makhno, In./Makhno, Ir.UKR
2 - 0
21 - 18
21 - 19
       
42 - 37
00:29
6 17/05/2019
Kvapilova/KubickovaCZEvs.Moiseeva/SyrtsevaRUS
2 - 0
21 - 18
21 - 17
       
42 - 35
00:36
13 17/05/2019
Arvaniti/KaragkouniGREvs.Kvapilova/KubickovaCZE
2 - 0
21 - 17
21 - 11
       
42 - 28
00:34
14 17/05/2019
Makhno, In./Makhno, Ir.UKRvs.Moiseeva/SyrtsevaRUS
2 - 0
21 - 18
21 - 15
       
42 - 33
00:29

Pool D

Rank Teams Points Won Lost Sets Won Sets Lost Ratio Points Won Points Lost Ratio
1
Hladun/Lunina
UKR
4 2 0 4 0 MAX 84 65 1.2923
2
Pischke/Bukovec
CAN
3 1 1 2 2 1.000 79 72 1.0972
3
Caluori/Gerson
SUI
3 1 1 2 2 1.000 72 66 1.0909
4
Eryildiz/Vence
TUR
2 0 2 0 4 0.000 52 84 0.6190

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
7 17/05/2019
Eryildiz/VenceTURvs.Hladun/LuninaUKR
0 - 2
15 - 21
13 - 21
       
28 - 42
00:31
8 17/05/2019
Pischke/BukovecCANvs.Caluori/GersonSUI
2 - 0
21 - 15
21 - 15
       
42 - 30
00:39
15 17/05/2019
Hladun/LuninaUKRvs.Pischke/BukovecCAN
2 - 0
21 - 18
21 - 19
       
42 - 37
00:36
16 17/05/2019
Eryildiz/VenceTURvs.Caluori/GersonSUI
0 - 2
12 - 21
12 - 21
       
24 - 42
00:26

Round of 12

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
17 18/05/2019
Zuccarelli/TraballiITAvs.Pischke/BukovecCAN
0 - 2
7 - 21
14 - 21
       
21 - 42
00:34
18 18/05/2019
Kaho/ReikaJPNvs.Bocharova/VoroninaRUS
1 - 2
21 - 18
20 - 22
12 - 15
53 - 55
00:53
19 18/05/2019
Lapointe/HarnettCANvs.Makhno, In./Makhno, Ir.UKR
1 - 2
14 - 21
21 - 16
5 - 15
40 - 52
00:43
20 18/05/2019
Kvapilova/KubickovaCZEvs.Caluori/GersonSUI
1 - 2
19 - 21
21 - 14
12 - 15
52 - 50
00:48

Quarterfinals

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
21 18/05/2019
Mizoe/HashimotoJPNvs.Pischke/BukovecCAN
0 - 2
15 - 21
19 - 21
       
34 - 42
00:39
22 18/05/2019
Bocharova/VoroninaRUSvs.Arvaniti/KaragkouniGRE
2 - 1
12 - 21
23 - 21
15 - 9
50 - 51
00:47
23 18/05/2019
Hladun/LuninaUKRvs.Makhno, In./Makhno, Ir.UKR
2 - 1
21 - 17
16 - 21
15 - 9
52 - 47
00:46
24 18/05/2019
Caluori/GersonSUIvs.Dabizha/RudykhRUS
2 - 0
21 - 16
21 - 18
       
42 - 34
00:33

Semifinals

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
25 19/05/2019
Pischke/BukovecCANvs.Bocharova/VoroninaRUS
0 - 2
22 - 24
17 - 21
       
39 - 45
00:42
26 19/05/2019
Hladun/LuninaUKRvs.Caluori/GersonSUI
2 - 0
21 - 18
21 - 19
       
42 - 37
00:39

Final 3rd Place

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
27 19/05/2019
Pischke/BukovecCANvs.Caluori/GersonSUI
0 - 2
14 - 21
14 - 21
       
28 - 42
00:36

Final 1st Place

Results

Match Number Date Teams Sets Set 1 Set 2 Set 3 Total Points Duration
28 19/05/2019
Bocharova/VoroninaRUSvs.Hladun/LuninaUKR
2 - 1
21 - 17
16 - 21
16 - 14
53 - 52
00:53